П'ятниця, 31 січня 2020 11:36

Із високою мірою відповідальності та вимогливості

Відбулася ХХ звітно-виборна конференція Кролевецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки. Про роботу Кролевецького районного комітету Профспілки працівників освіти і науки за період від 16 січня 2015 року до 14 січня 2020 року доповідала голова
Профспілки Ганна Лукаш.
У своїй доповіді вона зазначала, що районна організація Профспілки працівників освіти і науки нараховує 1170 спілчан. Основними напрямками в роботі районної організації Профспілки є захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю, про охорону праці, підвищення престижу педагогічної праці, правовий захист членів Профспілки, розвиток соціального партнерства, збереження мережі закладів освіти, організаційне та
фінансове зміцнення Профспілки.
Доповідачка підкреслили, що у звітному періоді виборним органам Профспілки довелось здійснювати роботу щодо захисту соціально-економічних і трудових прав працівників освіти в умовах політичної та економічної нестабільності. Профспілка працівників освіти за цей період пройшла через такі форми боротьби за законні права освітян, як Дні єдиних профспілкових дій, Всеукраїнські попереджувальні акції протесту профспілок, направлення звернень, вимог, пропозицій органам державної і виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо збільшення обсягів фінансування галузі для вирішення існуючих проблем, захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти, зустрічі, переговори з керівниками органів виконавчої влади. Члени районної організації Профспілки були активними учасниками всіх загальнонаціональних та галузевих акцій протесту, пікетування Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, мітингів.
Серед вимог і пропозицій – забезпечення державою гарантій, встановлених Конституцією України, Законами України у сфері освіти та праці, недопущення ліквідації загальних, дошкільних, позашкільних закладів, фінансування освітньої галузі в обсягах відповідно до статті 61 Закону України “Про освіту”; забезпечення оплати праці на основі Єдиної тарифної сітки з установленням базового окладу (ставки) працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати; збереження та забезпечення законодавчо визначених державних гарантій з оплати праці працівників освіти, підвищення престижу праці педагогічних працівників; відновлення прав пенсіонерів на пенсійне забезпечення, зокрема виходу на пенсію за вислугу років педагогічних працівників незалежно від віку, скасування антисоціальних норм щодо оподаткування пенсій, зокрема працюючим пенсіонерам; недопущення звуження трудових прав та гарантій працівників, пенсіонерів тощо.
Завдячуючи ефективному соціальному партнерстві з органами управління освітою, місцевого самоврядування та владою, відсутня заборгованість із заробітної плати, здійснюються виплата надбавки за престижність педагогічним працівникам у розмірі 10 відсотків, матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам та бібліотекарям в розмірі посадового окладу, грошової винагороди педагогічним працівникам, відбулося підвищення заробітної плати працівникам закладів загальної, дошкільної і позашкільної освіти.
Здійснюючи функції представництва і захисту законних інтересів членів Профспілки, районний комітет, його організаційні ланки спільно з роботодавцями виважено підходили до вирішення проблемних питань освітянської галузі, таких як оптимізація мережі закладів освіти, що дало можливість запобігати безпідставному скороченню чисельності педагогічних
та інших працівників.
На покращання умов праці членів профспілки спрямовано колективно- договірне регулювання трудових прав і соціально-економічних інтересів. В Угодах і колективних договорах передбачено та здійснюються доплати до посадових окладів педагогічним працівникам, які:
– мають звання, зокрема звання “Заслужений вчитель України” ( 20 % до посадового окладу);
– вчителям, які мають звання “вчитель-методист” ( 15%) та “старший вчитель” (10%);
– вчителям, які підготували призерів конкурсів МАН, та переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад ( 10 -50 %);
– лауреатам обласного конкурсу “Учитель року” (10 %);
– доплати за класне керівництво, перевірку зошитів, та письмових робіт, завідування навчальними кабінетами відповідно до чинного законодавства про оплату праці (оплачується щорічно близько
90 навчальних кабінетів);
– керівникам та заступникам керівників закладів загальної середньої освіти за НУШ (20-30 %);
– вчителям НУШ (20%);
– за керівництво методичними об’єднаннями в ОТГ та районі (10 %);
– за роботу в інклюзивних класах та групах педагогічним працівникам закладів освіти у граничному розмірі (20%);
– оплачується поділ класів на групи при вивченні української мови, інформатики, іноземної мови, трудового навчання, фізкультури.
Проводиться виплата надбавок за вислугу років педагогічним працівникам у законодавчо гарантованих розмірах.
Відповідно до положень Угоди та колективних договорів надаються додаткові відпустки тривалістю за ненормований робочий день бухгалтерам, бібліотекарям, керівникам закладів, медпрацівникам, кухарям, помічникам вихователів та соціальні відпустки жінкам, які мають дітей.
У своєму виступі Ганна Лукаш зазначила, що ключовим питанням у сфері зайнятості для райкому Профспілки та профкомів закладів є збереження робочих місць. Сьогодні є актуальним і турбує освітян питання демографічної ситуації в ОТГ та районі. Щорічно учнівський контингент зменшується, відповідно зростає вартість утримання одного учня: у 2019 році вона склала у малокомплектних школах району та ОТГ 36 284 – 97 561 гривень. У 12 закладах переважає індивідуальна форма навчання,
57 педагогів працюють з неповним педагогічним навантаженням. Зменшення контингенту учнів призводить до оптимізації та реорганізації закладів освіти, як наслідок – скорочення посад, втрата робочих місць.
Пріоритетним напрямком діяльності районного комітету було здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці в закладах освіти. Питання здійснення громадського контролю включалось для розгляду на пленумах, засіданнях президії районного комітету Профспілки, нарадах, колегіях управління та відділу освіти, під час навчання профспілкового активу та керівників закладів.
Проявляючи турботу про членів профспілки, особливо тих, хто потребує матеріальної підтримки, райкомом Профспілки у 2015-2019 роках здійснено профспілкових виплат матеріальної допомоги на суму 219,4 тисяч гривень 804 членам профспілки.
Районним комітетом Профспілки спільно з управлінням та відділом освіти було проведено у 2016 та 2018 роках фестиваль колективів художньої самодіяльності “Освітянська весна”, в якому прийняли участь більшість первинних профспілкових організацій. Переможці та учасники були нагороджені дипломами та отримали грошові премії. На відзначення переможців, лауреатів та учасників щоразу витрачається близько 20 тисяч гривень з бюджету районного комітету.
За рахунок коштів райкому Профспілки щорічно проводиться професійне свято з нагоди Дня працівників освіти з відзначенням кращих працівників освіти, з вшануванням педагогічних династій, педагогів з ювілейним стажем роботи, з проведенням виставок творчої майстерності освітян.
Районний комітет Профспілки приймав активну участь в фінансуванні конкурсу “Учитель року”, районних конкурсів “Вихователь року”, свят з нагоди Всесвітнього дня бібліотек для бібліотекарів закладів освіти, Дня психолога, відзначав переможців обласних та Всеукраїнських конкурсів, які проводилися департаментом освіти та МОН України. На відзначення переможців конкурсів використано з бюджету районного комітету Профспілки 21,3 тисячі гривень.
У звітному періоді райкомом Профспілки були організовані екскурсійні поїдки для ветеранів педагогічної праці до Новгород-Сіверського, голів первинних профспілкових організацій в с. Сосницю на батьківщину О. Довженка та керівників закладі до м. Чернігів.
Із часу оголошення Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці районна організація Профспілки в числі найбільш активних його учасників. Переможцями районного та обласного оглядів - конкурсів у звітному періоді стали Кролевецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1, Кролевецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім.М.Лукаша, заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7. Переможцем Всеукраїнського галузевого конкурсу стану умов і охорони праці стала первинна профспілкова організація Кролевецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 (2016 рік), учасником - Кролевецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім.М.Лукаша (2017 рік).
Через колдоговірну роботу врегульовані норми умов та оплати праці, режиму роботи, робочого часу і часу відпочинку, надання щорічних і додаткових відпусток, встановлення доплат, надбавок. За результатами проведеної атестації робочих місць працівникам, які використовують у роботі деззасоби або зайняті прибиранням туалетів (прибиральникам службових приміщень, помічникам вихователів, підсобним робітникам, медичним сестрам) та працівникам, які працюють у шкідливих умовах (кочегарам) встановлена доплата до 12 відсотків. За роботу у нічний час сторожам та кочегарам закладів здійснюється доплата в максимальному розмірі 40 відсотків.
Протягом 2015-2019 років проведено 20 засідань постійно діючого семінару профспілкового активу, у грудні 2019 року проведений семінар-навчання для новообраних голів первинних профспілкових організацій.
Серед позитивних досягнень райкому Профспілки – проведення заходів в рамках Року первинної профспілкової організації, метою яких є вдосконалення профспілкової роботи первинних, підвищення їх ролі та активізації роботи щодо виконання Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”. Переможці конкурсу на кращу первинну організацію - первинні профспілкові організації Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, Кролевецької загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №2 ім. М.Лукаша, Дубовицької загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів, закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №7.
Із багатьох напрямків діяльності районна профспілкова організація працівників освіти – серед лідерів галузевих профспілок Кролевеччини. Основою цього є вміння вести соціальний діалог, працювати з людьми, відстоювати їх права та інтереси, вирішувати проблеми освіти й освітян, домагаючись кінцевих результатів.
Серед факторів та умов, що визначають здатність відстоювати права освітян, найбільш вагомим є забезпеченість кваліфікованим, досвідченим профспілковим активом, налагодження спільної системи роботи районного комітету Профспілки і профспілкових комітетів закладів освіти, соціальне партнерство.
Важливим чинником ефективності діяльності профспілкової організації є особистість її лідера, здатність згуртувати і повести за собою за для захисту інтересів, поліпшення умов праці й життя. Голова первинної профспілкової організації Кролевецької спеціалізовованої школи І-ІІІ ступенів №1 Коваль Т.Л. нагороджена нагрудним знаком ФПУ “Профспілкова звитяга”. Голова первинної профспілкової організації закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №7 Романенко І.С. у 2018 році стала переможцем обласного конкурсу “Кращий профспілковий лідер”. Голова первинної профспілкової організації Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім.М.Лукаша Дуля С.М. нагороджена Почесною грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації.
На рахунку районної організації Профспілки за останні 5 років багато корисних справ, і оплата її роботи - людська вдячність.
Ганна Лукаш у своєму виступі окреслила плани та завдання районної організації Профспілки на майбутнє.
“Дякую тим, чиє життя невідривне від профспілки, людям, життєва мудрість яких, досвід, об’єктивність, чесність і принциповість, стали визначальними якостями. Дякую керівникам і працівникам управління та відділу освіти, керівникам закладів освіти за плідну співпрацю та соціальне партнерство, за професіоналізм, вміння приймати мудрі рішення, бути “ на передовій” в боротьбі за якісну освіту, за дітей, яких довірили батьки і держава. Щира вдячність працівникам органів влади і місцевого самоврядування від членів районної профспілкової організації за розуміння освітянських проблем та належну увагу до трудових, соціально-економічних інтересів працівників закладів освіти, за те, що знаходили час для вирішення освітянських проблем, йшли назустріч, підтримували, довіряли, за рівень соціального діалогу, який склався, за виваженість рішень на користь освітян”, - додала голова райкому Профспілки на завершення доповіді.
У роботі конференції взяли участь С.П.Курочка – заступник голови Кролевецької РДА, В.П.Жовтя – начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Кролевецької міської ради, С.В. Осадчий – голова Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, начальники управління і відділу освіти, керівники закладів освіти.
Обговорення звітної доповіді - виступи голів первинних профспілкових організацій Дулі С.М., Макарюк Л.М., Романенко І.С., Руденко Т.В., Рухленко О.Г., директора Кролевецького навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів №6 Сахнюка В.Г., завідувача закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №10 “Горобинка ” Лаврівої В.В., начальника управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Кролевецької міської ради Діброви Н.В., начальника відділу освіти Кролевецької райдержадміністрації Жолобка С.І., голови Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Осадчого С.В.- стало явним підтвердженням того, що діяльність Кролевецької районної організації Профспілки заслуговує на високу оцінку..
Варто сказати про атмосферу, яка панувала в актовій залі Будинку дітей та юнацтва, де проходила конференція, – взаємоповага! Вона без слів засвідчила дієву повагу профспілки до освітян, а освітян – до її діяльності.
17 голів первинних профспілкових організацій нагороджені грамотами районного комітету Профспілки, 21 керівник закладів освіти – подяками.
Головою Кролевецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України на новий термін одноголосно обрано Ганну Лукаш.

« Вересень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

banner3.png

banner1.png

banner2.png

banner4.png

banner5.png

BANNER6.png

Опитування

Рейтинговий набір форм протесту проти підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги

Мітинг - 50%
Петиція (збір підписів з вимогами) - 50%
Пікет - 0%
Хода, демонстрація - 0%
Страйк - 0%
Бойкот оплати нових тарифів - 0%
Інформаційний захід (театралізоване дійство, флешмоб) - 0%

Total votes: 2
The voting for this poll has ended on: грудня 1, 2017

Авторизація